Výlet přes Drábovnu a Dolánky

Přes Drábovnu do Dolánek

Z Malé Skály po modré, kde se napojíme na červenou – Zlatou stezku Českého ráje, na níž leží Drábovna, skalní hrádek, kde archeologický průzkum prokázal osídlení již v mladší době kamenné. Je to magické místo opředené do pavučin legend a pověstí. Odtud po červené do Dolánek, kde se nachází skvostný Dlaskův statek, zachovalá ukázka pojizerské lidové architektury. Je zde folklorně zaměřená expozice. Více v sekci „Maloskalsko“.

Počet kilometrů: 5, 2 km nastoupaných 250 m.

Profil trati

vylet_drabovna

 

Alternativy návratu z Dolánek:

  1. Poblíž vyhlášené restaurace Ábelův mlýn si půjčit koloběžku a po cyklostezce podél Jizery se vrátit zpět na Malou Skálu. Délka trati 9 km.
  2. Z Dolánek po zelené zpět na Malou Skálu přes romantický hrad Zbirohy. Trasa vede přes bukové lesy – bučiny, které jsou nádherné zejména na podzim. Zbirohy jsou romantickou zříceninou, kde jistě strávíte příjemné chvilky odpočinku během Vašeho maloskalského putování. http://www.vejmenek.cz/tipy-na-vylety/pesi/vylet-pres-drabovnu-a-dolanky/ http://www.vejmenek.cz/tipy-na-vylety/pesi/vylet-pres-drabovnu-a-dolanky/Délka trati 8 km.
  3. VlakemJ. Z Dolánek je to na Malou skálu jen jednat stanice.